KONKURS „ARCHITEKT INNOWACJI 2022”

20 czerwca 2022 roku w siedzibie Urzędu Patentowego w Warszawie odbyło się spotkanie podsumowujące Konkurs „Architekt Innowacji 2022”. W spotkaniu udział wzięli dyr. Janusz Joniec, Henryk Grzesiński i Daniel Szczepaniuk, którego praca (tablica demonstracyjna), otrzymała wyróżnienie. Delegację ZSTM i innych szkół przyjęte zostały przez Panią Prezes UP Edytę Demby – Siwek i Pana Posła na Sejm RP Tomasza Zielińskiego.

KOLEJNY SUKCES!

Uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny wzięli udział w międzyszkolnym lubelskim konkursie zawodowym “Rok przed dyplomem”. Tym razem była to już XVI edycja.
Pierwsze zmagania na etapie szkolnym odbyły się 17 marca. Wyłoniły się wtedy trzyosobowe zespoły w poszczególnych kwalifikacjach. 12 maja w trybie zdalnym 248 uczniów z 22 szkół w 17 kwalifikacjach wzięło udział w etapie regionalnym.
Rezultaty naszych uczniów okazały się imponujące:

• technik logistyk: II miejsce - Małgorzata Górska klasa 3t,
  • technik mechanik: I miejsce – Maciej Kuczyński klasa 3k, II miejsce – Cezary Wronka klasa 3k,
  • technik pojazdów samochodowych: I miejsce - Daniel Szczepaniuk, II miejsce – Krzysztof Trześniowski klasa 3g,
  • technik elektryk wyróżnienie: Jurczak Jakub klasa 3h.

Wszyscy laureaci i wyróżnieni oraz opiekunowie i dyrektorzy spotkali się w Lublinie w Centrum Spotkania Kultur na uroczystym podsumowaniu konkursu. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
Nauczyciele przygotowujący przedstawicieli naszej szkoły to: Ewa Żółkiewska, Henryk Grzesiński, Krzysztof Kudyba i Dariusz Omelczuk.

Wszystkim gratulujemy osiągniętych sukcesów!
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

Organizatorami konkursu byli: Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie. Nad konkursem honorowy patronat sprawowali: Marszałek Województwa Lubelskiego, Kurator Oświaty w Lublinie, Prezydent Miasta Lublin, Rektor Politechniki Lubelskiej, Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz Fundacja VCC.

V EDYCJA TURNIEJU TECHNICZNO-MOTORYZACYJNEGO

27. 05. 2022 r. uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w V edycji Turnieju Techniczno-Motoryzacyjnego zorganizowanego w Zespole Szkół Techniczno-Motoryzacyjnych im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Lubelskim pod patronatem Starosty Tomaszowskiego. Po przeprowadzonym sprawdzianie testowym i etapie praktycznym tytuł Technicznej Szkoły Roku 2022  zdobyła Szkoła Podstawowa z Jarczowa. Puchar zwycięskiej drużynie wręczył Pan Andrzej Bulicz – Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Pan Janusz Joniec – Dyrektor Zespołu Szkół Techniczno-Motoryzacyjnych. Drugie miejsce zajęła Szkoła podstawowa z Tarnawatki, trzecie Szkoła Podstawowa z Bełżca. Indywidualnie pierwsze miejsce zajął Jakub Bednarz – uczeń SP w Jarczowie, drugie miejsce  Marcel Ruta -  uczeń SP w Jarczowie, trzecie Kacper Woźnica – SP w Tarnawatce. Finaliści otrzymali cenne nagrody ufundowane przez RST Roztocze, Inter Auto  Bucior Tomasz i Dyrektora ZSTM. Po wręczeniu nagród Pan Dyrektor podziękowała uczniom i ich opiekunom za przybycie i udział w turnieju, życząc kolejnych sukcesów, a organizatorom za zaangażowanie i przygotowanie zawodów. Dodatkową nagrodę ufundowała Grupa Cargo s. z o. o. Finaliści turnieju zasiedli przed kierownicą w symulatorze do nauki jazdy samochodem ciężarowym.

KONKURS „ARCHITEKT INNOWACJI 2022”

Dnia 24 maja 2022r., przed Komisją Konkursową, odbyła się prezentacja prac Konkursu „Architekt Innowacji 2022”.
Organizatorem Konkursu jest Tomasz Zieliński Poseł na Sejm RP a współorganizatorem Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu.
Uczeń naszej Szkoły, Daniel Szczepaniuk z klasy 3g, zaprezentował swoją pracę „System sterowania silnikiem ZI” - stanowisko demonstracyjne. Daniel samodzielnie zaprojektował i wykonał to stanowisko, które przekaże do Pracowni „Diagnostyki pojazdów samochodowych” w Zespole Szkół Techniczno - Motoryzacyjnych w Tomaszowie Lubelskim.

Komisja Konkursowa przyznała wyróżnienie pracy wykonanej przez Daniela Szczepaniuka.

Gratulujemy!

TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

Dnia 23.05.2022 odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Turniej składał się z dwóch etapów.Pierwsz odbył się etap pisemny - test. Do drugiej tury - ustnej zakwalifikował się nasz uczeń Jakub Sienkiel z klasy 3S.
Ostatecznie Jakub zajął drugie miejsce

Gratulujemy!