SZKOLNY KONKURS MISTRZ OBRABIARKI 2019

Dnia 4 czerwca zostanie przeprowadzona pierwsza edycja szkolnego konkursu „Mistrz obrabiarki”. Jest to projekt skierowany do uczniów interesujących się obróbką skrawaniem, narzędziami pomiarowymi i technologią wytwarzania części na obrabiarkach konwencjonalnych i sterowanych numerycznie.
Do udziału zapraszamy osoby z klas drugich i trzecich o specjalności operator obrabiarek skrawających, technik mechanik specjalizacja obróbka skrawaniem, a także każdego komu nie jest obcy temat technologii skrawaniem., a także każdego komu nie jest obcy temat technologii skrawaniem.
Etap pierwszy odbędzie się we wtorek 4 czerwca na trzeciej godzinie lekcyjnej tj. 9.35, czas trwania 45 minut., natomiast etap drugi - 11 czerwca.
Wszystkie informacje dotyczące konkursu znajdują się w Regulaminie.

XIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ZAWODOWY „ROK PRZED DYPLOMEM” - ETAP REGIONALNY (WOJEWÓDZKI)

10.05.2019 r. grupa 237 uczniów klas technicznych z 25 szkół województwa lubelskiego przystąpiła do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności podczas regionalnego etapu XIII międzyszkolnego konkursu zawodowego „Rok przed dyplomem”.
Honorowy patronat nad konkursem sprawowali Marszałek Województwa Lubelskiego, Kurator Oświaty w Lublinie, Prezydent Miasta Lublin, Rektor Politechniki Lubelskiej, Polskie Towarzystwo Informatyczne. Jak co roku w Konkursie udział brali uczniowie klas III technikum z naszej szkoły.

W etapie regionalnym konkursu wyłoniono 61 laureatów i 42 wyróżnionych.
Lista laureatów i wyróżnionych w konkursie w poszczególnych kwalifikacjach:

A.31 Technik logistyk
Paweł Puchajda, Zespół Szkół nr 3 w Kraśniku
II miejsce
Agnieszka Wiatrzyk, Zespół Szkół Nr 4 im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Lubelskim
Adam Kwietniewski, Zespół Szkół nr 3 w Kraśniku
Adrian Smaga, Zespół Szkół nr 3 w Kraśniku
wyróżnienie
Daniel Wójcik, Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie,

E.8 Technik elektryk
Marcel Stańko, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju
II miejsce
Paweł Gajda, Zespół Szkół nr 4 im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Lubelskim
Kamil Haczykowski, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju
Tomasz Stefaniak, Zespół Szkół nr 3 w Kraśniku
Jakub Gołacki, Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie
Piotr Banaś, Zespół Szkół Technicznych w Puławach
Michał Binienda, Zespół Szkół Technicznych w Puławach
Szymon Gromysz, Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. F.Zwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej

M.12 Technik pojazdów samochodowych
I miejsce
Patryk Korkosz, Zespół Szkół nr 4 im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Lubelskim
II miejsce
Mateusz Bryk, Zespół Szkół nr 4 im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Lubelskim
III miejsce
Krystian Ciołko, Zespół Szkół nr 4 im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Lubelskim
wyróżnienie
Piotr Pietraszek, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim Błażej Szymański, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju
Mariusz Dziewa, Zespół Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim

M.19 Technik mechanik
I miejsce
Kacper Dziuba, Zespół Szkół nr 4 im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Lubelskim
Dawid Kita, Zespół Szkół nr 4 im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Lubelskim
Mateusz Duda, Zespół Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim
Arkadiusz Teresiński, Zespół Szkół nr 3 w Kraśniku
Paweł Polak, Lubelskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublinie

GRATULUJEMY.

WYCIECZKA DO WARSZAWY

W kwietniu 2019 r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, odbyła się jednodniowa wycieczka do Warszawy. Na zaproszenie Pana Tomasza Zielińskiego – Posła na Sejm RP młodzież nie tylko mogła zwiedzić kompleks sejmowy, ale obserwować obrady sejmu. Na koniec odbyło się spotkanie z wicemarszałek sejmu p. Beatą Mazurek i posłem RP Tomaszem Zielińskim. Po wizycie w Sejmie RP młodzież udała się na długi spacer po Warszawie, który wiódł od Sejmu po Łazienki Królewskie. Po kilkunastominutowym odpoczynku uczniowie i opiekunowie przeszli na stadion Legii, aby wśród blisko 25 tysięcy kibiców oglądać mecz piłki nożnej Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok. Dla wielu to ostatnie wydarzenie na długo utkwi w pamięci, gdyż dostarczyło niezapomnianych przeżyć, nie mogło być inaczej mając miejsca sąsiadujące z sektorem najzagorzalszych kibiców stołecznej drużyny, słynnej „Żylecie”.
W wycieczce uczestniczyło 49 uczniów pod opieką Moniki Iwanickiej Górnik, Leszka Sędłaka, Waldemara Mazurkiewicza i Roberta Czyż.
Na kolejny mecz piłkarskiej ekstraklasy Samorząd Uczniowski zaprasza już jesienią, ale w nowym roku szkolnym.

ROZTOCZAŃSKIE KLASYKI

3 maja 2019 r. na parkingu przy Starostwie Tomaszowskim na II Zlocie Klasycznych Samochodów i Motocykli spotkali się pasjonaci zabytkowych pojazdów. Naszą szkołę reprezentowali Pani Anna Hawryluk i Pan Marcin Węgliński. Dyrektor Szkoły ufundował dla pięciu uczestników Zlotu darmową wymianę ogumienia z regulacją 3D kół samochodu.
Dziękujemy Przedstawicielom ROZTOCZAŃSKICH KLASYKÓW za tą piękną inicjatywę!

MŁODZIEŻOWY TURNIEJ MOTORYZACYJNY

25. 04. 2019 r. odbył się Powiatowy Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. Drużyna Zespołu Szkół Nr 4 im. Jarosława Dąbrowskiego zajęła pierwsze miejsce. Szkołę reprezentowali: Jakub Kawałko, Szymon Kubiszyn i Kamil Micek.

Gratulujemy!!!