WYCIECZKA NA LOTNISKO

W dniu 15.12.2021 młodzież z klas III T, III H, II L i II D wzięła udział w wycieczce dydaktycznej do portu lotniczego Rzeszów - Jasionka. Uczniowie zapoznali się z organizacją pracy lotniska, zasadami obsługi ruchu pasażerskiego, charakterystyką poszczególnych stanowisk pracy. Poznali też organizację pracy terminala cargo oraz lotniskowej straży pożarnej.

ZAKWALIFIKOWANI DO DRUGIEGO ETAPU OWT

22 października 2021 roku odbył się I etap XLVIII Olimpiady Wiedzy Technicznej. Uczestnicy z całej Polski, w formie zdalnej, rozwiązywali zadania testowe oraz otwarte. W tych zawodach uczestniczyli także uczniowie naszej szkoły, wybierając branżę mechaniczno-budowlaną.
Z wielką radością informujemy, że piątka chłopców z klasy 4 k zakwalifikowała się do zawodów okręgowych i na początku stycznia zmierzą się z najlepszymi z województwa.
Są to:
Bartłomiej Malec
Kamil Korga
Krzysztof Korga
Jakub Kielar
Jakub Dzikoń

Przedmioty kierunkowe prowadzi z klasą pani Ewa Żółkiewska.

Serdecznie gratulujemy!

STYPENDIA OD RST ROZTOCZE I WSK TOMASZÓW LUBELSKI

Wyróżniający się uczniowie naszej szkoły z klas szkoły branżowej I stopnia o kierunku operator obrabiarek skrawających i technikum o kierunku obróbka skrawaniem w dniu 6 grudnia otrzymali stypendia motywacyjne i tzw. stypendia „Dobry start”. Fundatorem stypendiów jest p. Roman Rak, właściciel firm RST Roztocze i WSK Tomaszów Lubelski, który od wielu lat współpracuje z naszą szkołą, wielokrotnie wspomagając jej działalność. Stypendia uczniom wręczyli p. Dariusz Czop – Sekretarz Powiatu i p. Janusz Joniec – Dyrektor ZSTM. Stypendium „Dobry start” otrzymało 35 uczniów, zaś stypendium motywacyjne 38 uczniów. Fundatorowi stypendiów p. Romanowi Rakowi serdecznie dziękujemy.

„MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM”

W ramach akcji „Murem za polskim mundurem” młodzież Zespołu Szkół Techniczno-Motoryzacyjnych w Tomaszowie Lubelskim, chcąc wyrazić solidarność i wdzięczność dla służb mundurowych za obronę naszych granic, wyróżniła drobnymi upominkami funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim, którzy pełnili służbę na granicy polsko – białoruskiej. Spotkanie odbyło się w budynku KPP a udział w nim wzięli:
Komendant Powiatowy Policji, inspektor Artur Deryło.
Z–ca Komendanta Powiatowego Policji, nadkomisarz Bogdan Kulas.
Z–ca Naczelnika Wydziału Prewencji, komisarz Jerzy Rusin.
Młodszy aspirant Ryszard Łos.
Sierżant sztabowy Małgorzata Pawłowska.
Starszy posterunkowy Grzegorz Koper.
Dyrektor ZSTM Janusz Joniec.
Kierownik administracyjny ZSTM Dariusz Sikora.
Uczniowie ZSTM Aurelia Luchowska i Anna Żuk.

SZKOLNY KONKURS NA WYKONANIE GODŁA

Dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 r., 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji dla uczniów Zespołu Szkół Techniczno-Motoryzacyjnych ponownie został zorganizowany Szkolny Konkurs na wykonanie Godła pod patronatem Dyrektora ZSTM. Do 30.11.2021 r. uczniowie przynosili przygotowane przez siebie prace konkursowe. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą
pomysłowością w doborze różnych technik plastycznych, a także oryginalnością wykonania. Oddane prace wymagały nie tylko umiejętności, poczucia estetyki, ale niejednokrotnie dużej cierpliwości. Komisja Konkursowa wyróżniła i nagrodziła prace; I-miejsce Lizak Mateusz kl.2l, II-miejsce Kielemnik-Wojdyło Oliwia kl.2l, III-miejsce Sokołowski Wiktor kl.2l. Komisja przyznała jedno wyróżnienie dla Szarugi Radosława kl.1c.
Nagrody rzeczowe laureaci konkursu odbiorą z rąk pana dyrektora Janusza Jońca. Należy podkreślić fakt, że wszystkie przesłane prace stanowią dowód dużych zdolności artystycznych naszych uczniów. Na pochwałę z pewnością zasługuje pomysłowość w wykonaniu prac i duża cierpliwość. Wszystkie prace dostarczone na konkurs dołączą do prac z poprzedniej edycji konkursu i będą stanowiły ekspozycję w klasopracowni nr 32.

Barbara Dewódzka

NAUCZYCIEL NA MEDAL

Z wielką radością i dumą informujemy, że nauczycielka naszej szkoły, Pani Barbara Pokrywka-Dewódzka w plebiscycie "NAUCZYCIEL NA MEDAL", uzyskała największą liczbę głosów ze wszystkich nominowanych nauczycieli w naszym powiecie.
Taki wynik jest dowodem wielkiego uznania i sympatii ze strony uczniów i ich rodziców.
Serdecznie gratulujemy!

NAJLEPSI ZAWSZE Z NAMI

Uczniowie klas III i IV technikum w zawodzie: technik pojazdów samochodowych, technik logistyk oraz klas II i III szkoły branżowej I stopnia w zawodzie: kierowca mechanik, mechanik pojazdów samochodowych odebrali z rąk Andrzeja Bulicza – Dyrektora Wydziału Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim i Janusza Jońca Dyrektora Zespołu Szkół Techniczno-Motoryzacyjnych stypendia motywacyjne przyznane w Programie Stypendialnym „Oscar – Najlepsi zawsze z nami” finansowane ze środków przekazanych przez „Grupa Oscar” Spółka z o. o.  z siedzibą w Warszawie.