DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim pracownikom oświaty pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia.
Niech Państwa praca przynosi jak najlepsze owoce oraz daje satysfakcję z realizowanej misji.

WYCIECZKA BIESZCZADY - ELEKTROWNIA SOLINA

W dniach 08 - 09.10.2018 odbyła się wycieczka krajoznawczo-dydaktyczna do Zespołu Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce. Uczestnicy wycieczki to: 13 elektryków z klas III h i IV h, 2 logistyków z klasy IV h i jeden mechanik z kl. II h.

Pierwszego dnia uczestnicy udali się na wycieczkę turystyczną. Grupa Wyruszyła na żółty szlak z Przełęczy Wyżna udając się do schroniska „Chatka Puchatka”. Następnie skierowała się czerwonym szlakiem do Przełęczy M. Orłowicza. Pogoda była wyśmienita, więc widoki z Połoniny Wetlińskiej zapierały dech w piersiach. Docierając do Przełęczy M. Orłowicza grupa skierowała się na żółty szlak prowadzący do Miejscowości Wetlina. Po krótkim odpoczynku uczestnicy udali się do miejsca noclegowego „Ostoja” w Cisnej.

Drugiego dnia wyruszyliśmy do elektrowni wodnej umiejscowionej na zaporze w Solinie. W pierwszej kolejności uczestnicy podziwiali widoki z korony zapory. Następnie po obejrzeniu filmu obrazującego historię budowy oraz podstawowe dane elektrowni rozpoczęliśmy zwiedzanie wnętrza zapory. Trafiliśmy akurat na remont maszynowni, więc mogliśmy zobaczyć obecnie wykorzystywaną turbinę Francisa oraz wirnik hydrogeneratora.
Ponieważ elektrownia jest miejscem strategicznym nie ma możliwości wykonywania zdjęć. Ciekawym widoku wnętrza zapory proponujemy obejrzenie galerii na stronie: https://solina.pl/Galeria. Nie oddaje to jednak klimatu panującego we wnętrzu.
Ze względu na wspaniałą pogodę i chwilę czasu,  na koniec wycieczki uczestnicy zafundowali sobie rejs po Zalewie Solińskim.

Opiekunowie wycieczki: Dariusz Omelczuk, Adam Pleskacz.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Sprzątanie świata jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska , zapoczątkowanego w 1989 r, a wywodzącego się z Australii. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcja odbywa się od 1994 r.
„Sprzątanie świata – Polska” to praktyczna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nie śmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Zawsze w trzeci weekend września wraz z setkami innych wolontariuszy: młodzież naszej szkoły uczestniczy w „Sprzątaniu świata” łącząc się z wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska. Uczniowie naszej szkoły propagują w ten sposób działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling, a przede wszystkim w miarę możliwości usuwają dzikie wysypiska zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie naszej szkoły – Siwej Dolinie.
„Sprzątanie świata - Polska” angażuje i integruje społeczności lokalne, dla szkoły jest interesującą metodą pracy wychowawczej oraz wartościowym sposobem na realizację wolontariatu.W tegorocznej edycji uczestniczyły klasy II „a” i II „g”,ze strony nauczycieli opiekę sprawowali: Monika Czyż, Danuta Gęborys i Monika Iwanicka -  Górnik.

ROK SZKOLNY 2018/2019

Posiedzenie Rady Pedagogicznej odbędzie się w piątek 31 sierpnia 2018 godz. 900.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 poniedziałek 03 września 2018 godz. 930.