KONKURS RECYTATORSKI I WOKALNO-MUZYCZNY W NASZEJ SZKOLE

Dnia 6 listopada odbył się w naszej szkole konkurs „Oblicza Ojczyzny w wierszu i piosence…” zorganizowany przez nauczycielki języka polskiego- p. D. Gęborys, p. M. Latos, p. B. Pawłucką i p. B. Rysak. Wzięło w nim udział 17 uczniów z klas technikum.

Piękne strofy o Polsce i Polakach recytowali:

Daniel Rogulski z klasy III h
Kamila Rybińska z klasy III h
Maciej Kuczyński z klasy I k
Daniel  Siemieniuk z klasy I k
Mateusz Rak z klasy I k
Izabela Mrozik z klasy III o
Damian Sapiecha z klasy IV h
Wojciech Pudełko z klasy II g
Marlena Zimerman z klasy III h
Lidia Dembicka z klasy II h
Edyta Grądz z klasy I h

Natomiast talent wokalny i muzyczny zaprezentowali:

Anna Żuk z klasy I l
Jagoda Bodys z klasy I l
Klaudia Gmitrowicz z klasy I l
Karol Jakubiak z klasy I l
Łukasz Dach z klasy I l
Hubert Prus z klasy I l
Wojciech Pudełko z klasy II g

Decyzją komisji konkursowej wyłoniono następujących laureatów:

W kategorii recytacja:

I miejsce – Lidia Dembicka za wiersz K. Iłłakowiczówny „Ojczyzna”
II miejsce – Wojciech Pudełko za wiersz K.K. Baczyńskiego „ Do matki”
III miejsce – Maciej Kuczyński za wiersz K. K. Baczyńskiego „Z głową na karabinie”

Wyróżnienia:

Kamila Rybińska  za wiersz „Elegia o chłopcu polskim” K. K. Baczyńskiego Marlena Zimerman za wiersz T. Bogusławskiej  „Warszawie”

W kategorii wokalno-muzycznej:

I miejsce – Anna Żuk za piosenkę „Orzeł biały”
II miejsce- zespół w składzie: Klaudia Gmitrowicz, Jagoda Bodys ,Łukasz Dach, Anna Żuk za piosenkę „Dziś idę walczyć, mamo”
III miejsce – Wojciech Pudełko za piosenkę „Mury”

Wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, zaś laureaci Ii II miejsca w kategorii wokalno- muzycznej będą reprezentowali naszą szkołę na Powiatowym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział,  a nagrodzonym gratulujemy!

WYJAZD NA POLITECHNIKĘ LUBELSKĄ

W dniu 21.10.2019 r. w ramach projektu „Atrakcyjne kształcenie zawodowe w Tomaszowie Lubelskim”, zadanie 2 – Zajęcia dla uczniów prowadzone w szkole wyższej - nasi uczniowie mieli przyjemność uczestniczyć w interesujących zajęciach przeprowadzonych przez pracowników naukowych Politechniki Lubelskiej Wydziału Mechanicznego.
Tematyką zajęć było:
Co napędza samochód? – prowadzący dr inż. Paweł Kordos
Symulacja ruchu miejskiego z wykorzystaniem programu Vissim – prowadząca mgr inż. Iwona Rybicka
Technologia skanowania i druku 3D – prowadzący dr inż. Jakub Szabelski

Celem pobytu na Politechnice Lubelskiej było nie tylko spotkanie z nauką, ale również zachęcenie uczniów do zdobywania wiedzy na studiach politechnicznych.

Dziękujemy za gościnę i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.

STYPENDIA MOTYWACYJNE DLA UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNO–MOTORYZACYJNYCH

W dniu 17 października 2019 roku wyróżniający się uczniowie ZSTM otrzymali z rąk Lesława Kapki, Prezesa Grupy Oskar stypendia motywacyjne. Stypendia wypłacane będą każdego miesiąca przez pół roku i są jedną z form współpracy Grupy Oskar z Zespołem Szkół Techniczno–Motoryzacyjnych. W uroczystości uczestniczyli: Pan Dariusz Czop – Sekretarz Powiatu Tomaszowskiego, Pan Mariusz Kobiałka – Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Tomaszowskiego.

Lista stypendystów:

Klasy w zawodach technik pojazdów samochodowych i technik logistyk

1. Korkosz Patryk,
  2. Wiatrzyk Agnieszka,
  3. Borys Paulina,
  4. Bezłada Jacek,
  5. Rogulski Danial,
  6. Rogulski Piotr,
  7. Pakuła Magda,
  8. Karczmarczuk Aleksandra.

Klasy w zawodach kierowca mechanik i mechanik pojazdów samochodowych

1.  Groch Jakub,
  2. Łopuszyński Jakub,
  3. Szewc Maciej,
  4. Dorosz Mateusz,
  5. Niedźwiecki Jakub,
  6. Hołojuch Mateusz,
  7. Rudkiewicz Jarosław.

Wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy.

STYPENDIUM STAROSTY TOMASZOWSKIEGO

W dniu 16 października 2019 roku odbyło się uroczyste wręczenie uczniom szkół ponadgimnazjalnych Stypendium Starosty Tomaszowskiego. Stypendium Starosty m.in. otrzymał uczeń klasy III k Zespołu Szkół Techniczno - Motoryzacyjnych Michał Sołtysiak.

Gratulujemy.

WYCIECZKA STUDYJNA DO BUDAPESZTU

W dniach od 2 do 4 października 2019 r. pięciu uczniów naszej szkoły uczestniczyło w wycieczce studyjnej do stolicy Węgier. Brali w niej udział przedstawiciele wszystkich tomaszowskich szkół średnich. Została ona zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w ramach projektu „Rozwijanie zainteresowań młodzieży szkolnej partnerstwem Polski i Węgier”. Wyjazd został poprzedzony uczestnictwem w wykładzie o relacjach polsko - węgierskich i rozwiązaniem testu. Dla najlepszych nagrodą była wycieczka, podczas której zwiedzano liczne zabytki Budapesztu. Największe wrażenie zrobiła wizyta na Placu Bohaterów w sąsiedztwie, którego położone są XIX wieczne łaźnie termalne a także pobyt na Górze Gellerta skąd można było oglądać panoramę miasta. Dopełnieniem była wizyta na halach targowych. Bogate zdobienie z zewnątrz sprawiały, że na pierwszy rzut oka nie wydawała się miejscem, które spełnia nadal swoją pierwotną rolę, mimo, iż jest tak w 100%.
W wycieczce uczestniczyli uczniowie: Patryk Korkosz, Marcin Onyszczuk, Rafał Szwed, Paweł Zięba i Emilia Cichoń.
Opiekunami byli Anna Hawrylak i Robert Czyż.