WYCIECZKA DO PORTU LOTNICZEGO

W ramach tematyczno-cyklicznych wycieczek przedmiotowych realizowanych w naszej szkole przez nauczycieli przedmiotów zawodowych, w środę 16 listopada młodzież naszej szkoły z technikum logistycznego była na wycieczce zwiedzając pod kątem logistycznym Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka.
Młodzież zwiedziła najważniejsze miejsca portu lotniczego, a  tamtejsi pracownicy w bardzo rzeczowy i konkretny sposób przedstawili nam zadania i obowiązki każdego odcinka stanowiącego: obsługę pasażerów, służby bezpieczeństwa pasażerów i lotniska, zabezpieczenie przeciw pożarowe, start samolotów, bezpieczeństwo na pasie startowym, oraz pracę zespołu Cargo, który jest w rozbudowie ze względu na zwiększającą się liczbę pasażerów jak i ładunków do przewozów transportem lotniczym. Cała nasza grupa wycieczkowa przeszła przez bardzo szczegółową odprawę, gdzie mogliśmy zauważyć przestrzeganie reguł wpływających na bezpieczeństwo lotu.
Serdecznie dziękujemy pracownikom lotniska za miłe przyjęcie, pokazanie i zapoznanie nas z pracą w Porcie Lotniczym jak i za upominki, które otrzymaliśmy po zakończeniu zwiedzania.

Opiekunowie grupy:
Barbara Dewódzka, Krzysztof Kudyba