WIZYTA W SZKOLE PARTNERSKIEJ

 

26 stycznia 2017 roku  nauczyciele naszej szkoły udali się z wizytą do zaprzyjaźnionej, partnerskiej szkoły w Lipniku na Ukrainie. W mroźny, styczniowy poranek zostaliśmy serdecznie przywitani przez dyrekcję, nauczycieli i uczniów tamtejszej placówki oświatowej. Młodzież  przygotowała krótkie, okołoświąteczne wystąpienie, składając życzenia noworoczne przy wtórze kolęd śpiewanych po polsku i ukraińsku.
Mieliśmy również przyjemność  uczestniczyć w akademii z okazji proklamowania wolnej Ukrainy. Uczniowie wraz z nauczycielami  przygotowali spektakl słowno -  muzyczny przedstawiający historię Ukrainy począwszy od początku XX w. aż po czasy współczesne. Po południu  udaliśmy się  do Żółkwi, gdzie  w tamtejszym  domu kultury, uczestniczyliśmy w koncercie Narodowej Orkiestry Bandurystów z Kijowa. Koncert 60 – ciu muzyków grających na bandurach (bandura to narodowy instrument  ukraiński), zrobił na nas duże wrażenie.