SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZEM SIŁ SPECJALNYCH

W piątek 24.02.2017 r. mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole żołnierza sił specjalnych w stanie spoczynku. Jest to były nauczyciel naszej szkoły, który znalazł pomysł na swoje życie w sposób niestandardowy. Dzięki swojej niesamowitej determinacji w działaniu, pasji przeżycia swojego życia w sposób nietuzinkowy, jak i podążeniem za swoimi marzeniami, znalazł się w siłach specjalnych. Wszystkie te poczynania doprowadziły go do robienia w życiu tego o czym marzył. Jest to cecha charakteryzująca silne osobowości o sprecyzowanych na konkretach celach życiowych. Mimo tego człowiek ten nie zapomniał o swoich korzeniach, swojej małej ojczyźnie, ludziach i o miejscu gdzie zaczęła się jego zawodowa droga życiowa (wtedy z ZESPOŁEM SZKÓŁ MECHANICZNYCH). Pamięta o nas cały czas, interesuje się rozwojem naszej szkoły, a na spotkaniu przedstawił naszym uczniom namacalne, z życia wzięte akcje na misjach w Afganistanie i Iraku. Zapoznał z zasadami funkcjonowania i z ciężką pracą w siłach specjalnych, gdzie nie ma miejsca dla indywidualistów, ale dla osób, które pracują w grupie i dla dobra grupy.
Za tak cenne widomości płynące z bezpośredniego doświadczenia wyniesionego z akcji, w których wziął  udział, chęć pokazania i uzmysłowienia młodzieży, że warto podążać za swoimi marzeniami i szukać swojego miejsca w świecie, podpartego własnym wysiłkiem i pracą, serdecznie w imieniu młodzieży jak i kolegów dziękuję.

Barbara Dewódzka