DNI OTWARTE RST ROZTOCZE I WSK SP. Z O.O.

W dniach 29-31 maja 2017 r. odbyły się już kolejne Dni Otwarte w firmach RST Roztocze i WSK Sp. z o.o. w Tomaszowie Lubelskim. Gimnazjaliści mogli zobaczyć jak wyglądają nowoczesne zakłady produkcyjne. Uczniowie z Łaszczowa, Tarnawatki, Krynic, Bełżca, Lubyczy Królewskiej, Rachań, Telatyna, Ulhówka, Majdanu Sopockiego, Suśca, Majdanu Górnego, Łaszczówki, Sabaudii, Podhorzec, Jarczowa, oraz Tomaszowa Lubelskiego zostali przyjęci w sali konferencyjnej, gdzie pracownicy RST ROZTOCZE przedstawili historię, funkcjonowanie i wizję zakładów oraz wskazali na potrzebę kształcenia w zawodzie związanym z obróbką skrawaniem. W tym czasie nauczyciele Zespołu Szkół Nr 4 w Tomaszowie Lubelskim: R. Tor, I. Krawczyk, M. Latos, K. Sobolewska, A. Hawryluk, R. Piwowarski, A. Bulicz oraz J. Sum i M. Kuryło prezentowali naszą ofertę edukacyjną oraz zachęcali gimnazjalistów do nauki w naszej szkole ze szczególnym uwzględnieniem dwóch kierunków: technik mechanik obróbka skrawaniem oraz operator obrabiarek skrawających. Młodzież pod okiem pracowników obu firm i naszych nauczycieli miała okazję zwiedzić zakłady, zobaczyć nowoczesne obrabiarki sterowane numerycznie (typu CNC), poznać specyfikę zawodu związanego z obróbką skrawaniem.
W Dniach Otwartych wzięło udział 583 gimnazjalistów klas III. Całość koordynował A. Bulicz, nauczyciel ZS nr 4.