ZAWODOWY STRZAŁ W 10!

26 października 2018 r. realizowana była akcja „Zawodowy strzał w 10! – wybierz swoją przyszłość” przygotowana przez zamojską delegaturę Lubelskiego Kuratora Oświaty przy współudziale tomaszowskich szkół zawodowych. Tym razem odbyła się ona na terenie Zespołu Szkół nr 3. W imieniu organizatorów młodzież witali: Pani Barbara Krawczyk – starszy wizytator oraz Pan Ireneusz Romaszko – dyrektor Zespołu Szkół nr 3.
„Zawodowy strzał w 10!” to akcja skierowana do uczniów dotychczasowych gimnazjów (klas III) oraz uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych.
Celem tego przedsięwzięcia jest przede wszystkim zachęcenie uczniów do podjęcia nauki w technikum i szkołach branżowych, ale także próba zmiany krzywdzących stereotypów sugerujących wyższość kształcenia ogólnego nad zawodowym. Dlatego też szkoły biorące udział w akcji przygotowały stanowiska dające młodzieży możliwość bezpośredniego kontaktu z zawodem.
Jak zwykle przy tego typu przedsięwzięciach nauczyciele i uczniowie naszej szkoły chętnie zaangażowali się w promocję kształcenia zawodowego w środowisku lokalnym. Prezentowaliśmy naszą ofertę edukacyjną zachęcając młodzież do wyboru następujących kierunków:

TECHNIKUM

• technik mechanik specjalizacja obróbka skrawaniem
  • technik pojazdów samochodowych
  • technik elektryk
  • technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej
  • technik logistyk
  • technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki
  • technik handlowiec

SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA

• operator obrabiarek skrawających
  • mechanik pojazdów samochodowych