REKORDOWY POLONEZ NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości to wydarzenie, które 8 czerwca 2018 roku o godzinie 11:00 zjednoczyło uczestników w ponad stu miejscowościach województwa lubelskiego. Po weryfikacji materiałów dowodowych Biuro Rekordów ogłosiło rekordowy wynik – w największej w kraju próbie ustanowienia Rekordu Polski na najwięcej osób jednocześnie tańczących poloneza w wielu lokalizacjach udział wzięło aż 11 421 uczestników ze 169 szkół i placówek oświatowych z obszaru działania Kuratorium Oświaty w Lublinie (lista szkół na stronie internetowej KO w Lublinie)


W próbie ustanowienia rekordu wzięli udział uczestnicy z czternastu powiatów – zamojskiego, tomaszowskiego, hrubieszowskiego, biłgorajskiego, lubartowskiego, puławskiego, ryckiego, łukowskiego, włodawskiego, łęczyńskiego, lubelskiego, chełmskiego, bialskiego i krasnostawskiego.


9. 11. 2018 r. z rąk Pani Kurator przedstawicielka naszej szkoły Agnieszka Wiatrzyk odebrała certyfikat potwierdzający udział naszej w Rekordowym Polonezie na 100-lecie Odzyskania Niepodległości.