WYCIECZKA DO WARSZAWY

W kwietniu 2019 r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, odbyła się jednodniowa wycieczka do Warszawy. Na zaproszenie Pana Tomasza Zielińskiego – Posła na Sejm RP młodzież nie tylko mogła zwiedzić kompleks sejmowy, ale obserwować obrady sejmu. Na koniec odbyło się spotkanie z wicemarszałek sejmu p. Beatą Mazurek i posłem RP Tomaszem Zielińskim. Po wizycie w Sejmie RP młodzież udała się na długi spacer po Warszawie, który wiódł od Sejmu po Łazienki Królewskie. Po kilkunastominutowym odpoczynku uczniowie i opiekunowie przeszli na stadion Legii, aby wśród blisko 25 tysięcy kibiców oglądać mecz piłki nożnej Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok. Dla wielu to ostatnie wydarzenie na długo utkwi w pamięci, gdyż dostarczyło niezapomnianych przeżyć, nie mogło być inaczej mając miejsca sąsiadujące z sektorem najzagorzalszych kibiców stołecznej drużyny, słynnej „Żylecie”.
W wycieczce uczestniczyło 49 uczniów pod opieką Moniki Iwanickiej Górnik, Leszka Sędłaka, Waldemara Mazurkiewicza i Roberta Czyż.
Na kolejny mecz piłkarskiej ekstraklasy Samorząd Uczniowski zaprasza już jesienią, ale w nowym roku szkolnym.