DNI OTWARTE RST ROZTOCZE I WSK

W dniach 22-24 maja 2019 roku odbyły się Dni Otwarte w zakładach RST Roztocze i WSK Tomaszów Lubelski organizowane we współpracy z naszą szkołą. Ponad 1000 uczniów kończących szkołę podstawową i gimnazjum mogło zapoznać się ze specyfiką działania firm produkcyjnych oraz zobaczyć nowoczesny sprzęt i technologie związane z obróbką skrawaniem.
Organizatorem i jednocześnie sponsorem Dni Otwartych, jak co roku, był właściciel obu firm, Pan Roman Rak. Uczniowie z: SP Nr 1 i 2 w Tomaszowie Lub., Jarczowa, Tarnawatki, Krynic, Suśca, Łaszczówki, Majdanu Górnego, Sabaudii, Lubyczy Królewskiej, Podhorzec, Telatyna, Rachań, Michalowa, Narola, Łukawicy, Huty Tarnawackiej, Pasiek, Szarowoli, Nabroża, Machnowa Nowego, Tarnoszyna, Łosińca, Sabaudii mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów do RST Roztocze i WSK, poczęstunku oraz fachowej obsługi przez pracowników firm w czasie zwiedzania zakładów. Wycieczka edukacyjna rozpoczęła się od krótkiej prezentacji historii i rozwoju firm, którą przedstawił kierownik działu produkcji, Pan Leszek Skiba. Nauczyciele z naszej szkoły w poszczególne dni prezentowali kierunki kształcenia w technikum i w szkole branżowej I stopnia związane z obróbką skrawaniem oraz czuwali nad sprawnym przebiegiem wycieczek poszczególnych grup. Nauczyciele z Zespołu Szkół Nr 4 zaangażowani z Dni Otwarte: Renata Tor, Iwona Krawczyk, Maria Latos, Kamila Sobolewska, Radosław Piwowarski, Jan Sum – nad całością czuwał Andrzej Bulicz.