FESTIWAL TALENTÓW

We wtorek, 4 VI 2019 roku, odbył się w naszej szkole FESTIWAL TALENTÓW. Uczniowie oraz nauczyciele po raz kolejny mogli zaprezentować to, czym się interesują, a uczestnicy pokazów mieli możliwość podziwiania, jakie zdolne osoby mamy wokół siebie!
Oglądaliśmy pokaz taneczny w wykonaniu:  pani Moniki Iwanickiej-Górnik oraz uczennic Julii Kurdziel i Weroniki Maśluk z klasy IIb, Sabiny Kulig i Emilii Cichoń z klasy IIh,  wysłuchaliśmy mini koncertu w wykonaniu Pawła Malca (IIIg) i Wojtka Pudełko(Ig). Zaśpiewała dla nas uczennica klasy IIIb, Zuzanna Matwiejczuk. Obejrzeliśmy prezentację prac plastycznych Krystiana Rejzerowicza ( IIb) i Lidii Dembickiej (Ik). Wysłuchaliśmy i obejrzeliśmy 2 prezentacje: pierwsza  na temat hodowli gołębi przygotowana przez Mateusza Dorosza oraz druga na temat typów silników wykonana przez Mateusza Wołka i Jakuba Niedźwieckiego – uczniów z klasy Ic. Byliśmy także zachęceni przez Dominika Kiesiela i Maciej Szewca (kl. IIa) do spróbowania swoich sił w wędkowaniu.  
Na placu przed szkołą mogliśmy podziwiać uczennice klasy IIb, Kamilę Piturę, Patrycję  Rachańską i ich koleżankę spoza naszej szkoły, Weronikę Mruk oraz ich konie. Dziewczyny opowiadały o zajmowaniu się tymi zwierzętami, ich zwyczajach, a także o swoim uczestnictwie w takich wydarzeniach, jak choćby rekonstrukcje historyczne. Co śmielsi uczestnicy festiwalu mogli spróbować swoich sił w jeździe  konnej. Na pokaz jazdy konnej została zwabiona przechodząca właśnie klasa IVc Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim. Dzieci oraz ich  wychowawczyni, pani Monika Kowalska, były pod wrażeniem pasji naszych uczennic.
Mateusz Wołk, Michał Buczek oraz Szymon Karaś z klasy Ic opowiadali o współczesnych motorach i wykonywanych na nich akrobacjach sportowych.
Jesteśmy dumni, że mamy tak zdolną i ciekawą młodzież oraz nauczycieli, którzy chcą dzielić się swoimi zainteresowaniami z inny. Wiemy, że czasem trzeba przełamać swoją nieśmiałość, ale na pewno było warto. Dzięki Wam udało nam się zrealizować taką imprezę. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję!

Organizatorki: Wioletta Prus, Anna Pochmara, Monika Iwanicka-Górnik, Renata Krzaczkowska, Anna Nowak, Kamila Sobolewska.