INFORMACJE O PROJEKCIE

07. 11. 2018 r. podpisana została umowa na dofinansowanie projektu „Atrakcyjne kształcenie zawodowe w Tomaszowie Lubelskim” współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, działanie 12.4 kształcenie zawodowe.
Realizacja projektu rozpocznie się 1. 06. 2019 r.
W ramach projektu przeprowadzone zostaną dodatkowe szkolenia dla uczniów:

1. Inżynieria projektowania komputerowego CAD 2D i 3D - 40 UP (uczestnik projektu)
  2. Operator wózków jezdniowych podnośnikowych – 50 UP
  3. Uprawnienia elektryczne do 1 kV. – 8 UP
  4. Język angielski dla branży samochodowej – 10 UP
  5. Język niemiecki dla operatorów maszyn sterowanych numerycznie CNC - 10 UP
  6. Wprowadzenie do mechatroniki – 10 UP
  7. Programowanie robotów przemysłowych – kurs podstawowy 10 UP
  8. Programowanie sterowników logicznych – 10 UP
  9. Podstawy techniki światłowodowej – 10 UP
  10. Operator koparko-ładowarki kl. III – 40 UP
  11. Kurs prawa jazdy kat. B – 40 UP
  12. Kurs prawa jazdy kat. T – 20 UP
  13. Operator ładowarek teleskopowych - 20 UP
  14. Kurs spawacz 111 (MMA) – 20 UP
  15. Kurs spawacz 131 (MIG) – 20 UP
  16. Kurs spawacz 135 (MIG) – 20 UP

W okresie wakacji uczniowie wezmą udział w stażach zawodowych.

Zaplanowane szkolenia dla nauczycieli:

1. Ewidencja i rozliczanie pracy kierowcy
  2. Kurs ADR – podstawowy
  3. Warsztaty pomiarów elektrycznych SONEL MPI 530 + PE5 z certyfikatem umiejętności SEP COSiW
  4. Obsługa programu edukacyjnego CAM
  5. Inżynieria projektowania komputerowego CAD 2D i 3D
  6. Naprawa i badanie pomp oraz wtryskiwaczy Common Rail firm Delphi, Denso i Siemens
  7. Pośredni wtrysk benzyny- systemy firmy Bosch oraz firm zewnętrznych
  8. Diagnostyka automatycznych skrzyń biegów
  9. Geometria zawieszenia pojazdów
  10. Hybrydowe układy napędowe i uprawnienia SEP do 1kV z egzaminem

Doposażone zostaną pracownie

1. Czytnik kodów kreskowych
  2. Drukarka kodów kreskowych
  3. Stół ślusarski/warsztatowy
  4. Podnośnik samochodowy dwukolumnowy
  5. Wyposażenie ogólno dydaktyczne do pracowni języków obcych
  6. Telewizor
  7. Tablica interaktywna
  8. Zestaw multimedialny
  9. Komputery z monitorami, klasy PC
  10. Frezarka uniwersalna

KURS PRAWA JAZDY KAT. B

Zespół Szkół Nr 4 im. Jarosława Dąbrowskiego realizuje projekt „Kompetencje w zawodzie drogą do kariery” dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020  ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego dla osi priorytetowej 12: Edukacja, kwalifikacje i kompetencje.
Czwarta 10 osobowa grupa (3 K i 7 M) uczennic i uczniów 15 września 2018 r. rozpoczęła zajęcia teoretyczne kursu prawa jazdy kat. B, prowadzi je Pani Anna Hawryluk. Po zajęciach teoretycznych praktyczną naukę samochodem poprowadzi Pani Anna Hawryluk i Pan Leszek Wiśniewski.
Uczestnikami są uczniowie klasy trzeciej uczący się w zawodzie: technik mechanik, technik logistyk, operator obrabiarek skrawających i fryzjer.

INŻYNIERIA PROGRAMOWANIA KOMPUTEROWEGO CAD 2D i 3D VCC

Czwarta 10 osobowa grupa uczniów z klasy IV k – w ramach projektu „Kompetencje w zawodzie drogą do kariery” - rozpoczęła 15 września kurs „Inżynieria projektowania komputerowego CAD 2D i 3D VCC”. Po 60 godzinach kursu uczniowie przystąpią do egzaminu potwierdzającego znajomość programu CAD certyfikatem VCC. Nabyte w trakcie szkolenia umiejętności wykorzystają na egzaminie zawodowym z kwalifikacji M.44 w części praktycznej.

JĘZYK NIEMIECKI DLA OPERATORÓW MASZYN STEROWANYCH NUMERYCZNIE

Uczniowie z klasy II h, II k i III k w okresie kwiecień, maj czerwiec uczęszczają na zajęcia „Język niemiecki dla operatorów maszyn sterowanych numerycznie CNC VCC”. Są to kolejne zajęcia  realizowane w ramach projektu „Kompetencje w zawodzie drogą do kariery” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.
Druga grupa rozpocznie zajęcia po wakacjach.

OPERATOR KOPARKO-ŁADOWARKI

Zespół Szkół Nr 4 im. Jarosława Dąbrowskiego realizuje projekt „Kompetencje w zawodzie drogą do kariery” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020  oś priorytetowa: 12 Edukacja, kwalifikacje i kompetencje, działanie 12.4 Kształcenie zawodowe.
W maju rozpoczął się kurs „Operator koparko-ładowarki kl. III”. Wszyscy uczestnicy z 10 osobowej grupy ukończyli kurs i 19 czerwca pomyślnie zdali egzamin przed Komisją Egzaminacyjną Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego.