NAUKA JAZDY KAT. B - DRUGA GRUPA

Grupa druga w grudniu uczestniczyła w część teoretycznej prawa jazdy kat. B w ramach projektu „Atrakcyjne kształcenie zawodowe w Tomaszowie Lubelskim” współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, działanie 12.4 kształcenie zawodowe.
Na początku stycznia rozpoczną się zajęcia praktyczne nauki jazdy.

NAUKA JAZDY KAT. B - PIERWSZA GRUPA

Grupa pierwsza kończy część praktyczną nauki jazdy kat. B w ramach projektu „Atrakcyjne kształcenie zawodowe w Tomaszowie Lubelskim” współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, działanie 12.4 kształcenie zawodowe.

NOWOCZESNA PRACOWNIA JĘZYKOWA

Nasza szkoła w ramach projektu „Atrakcyjne kształcenie zawodowe w Tomaszowie Lubelskim”, działanie 12.4 pozyskała nowoczesną klasopracownię językową. Pracownia jest wyposażona w stanowiska dla uczniów z zestawem słuchawkowym, konsolę dla nauczyciela z profesjonalnym oprogramowaniem oraz osprzętem umożliwiającym odtwarzanie nagrań dźwiękowych.
Zastosowanie nowoczesnych urządzeń sprawi, że nauka języka obcego będzie efektywniejsza i przyjemna.

ATRAKCYJNE KSZTAŁCENIE ZAWODOWE W TOMASZOWIE LUBELSKIM

We wrześniu rozpoczęła się rekrutacja do projektu „Atrakcyjne kształcenie zawodowe w Tomaszowie Lubelskim” współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, działanie 12.4 kształcenie zawodowe dla uczniów uczęszczających  do Zespołu Szkół Techniczno-Motoryzacyjnych im. Jarosława Dąbrowskiego .
W ramach projektu przeprowadzone zostaną dodatkowe bezpłatne szkolenia dla uczniów:

1. Inżynieria projektowania komputerowego CAD 2D i 3D - 40 UP (uczestnik projektu)
  2. Operator wózków jezdniowych podnośnikowych – 50 UP
  3. Uprawnienia elektryczne do 1 kV. – 8 UP
  4. Język angielski dla branży samochodowej – 10 UP
  5. Język niemiecki dla operatorów maszyn sterowanych numerycznie CNC - 10 UP
  6. Wprowadzenie do mechatroniki – 10 UP
  7. Programowanie robotów przemysłowych – kurs podstawowy 10 UP
  8. Programowanie sterowników logicznych – 10 UP
  9. Podstawy techniki światłowodowej – 10 UP
  10. Operator koparko-ładowarki kl. III – 40 UP
  11. Kurs prawa jazdy kat. B – 40 UP
  12. Kurs prawa jazdy kat. T – 20 UP
  13. Operator ładowarek teleskopowych - 20 UP
  14. Kurs spawacz 111 (MMA) – 20 UP
  15. Kurs spawacz 131 (MIG) – 20 UP
  16. Kurs spawacz 135 (MAG) – 20 UP

W okresie wakacji uczniowie wezmą udział w stażach zawodowych.

Doposażone zostaną pracownie w sprzęt:

1. Czytnik kodów kreskowych
  2. Drukarka kodów kreskowych
  3. Stół ślusarski/warsztatowy
  4. Podnośnik samochodowy dwukolumnowy
  5. Wyposażenie ogólno dydaktyczne do pracowni języków obcych
  6. Telewizor
  7. Zestaw multimedialny
  8. Komputery z monitorami, klasy PC
  9. Frezarka uniwersalna

PODSTAWY TECHNIKI ŚWIATŁOWODOWEJ

Technicy elektrycy (8 UP) uczestniczyli w kursie „Podstawy techniki światłowodowej”, jednym z wielu zaplanowanych w projekcie „Kompetencje w zawodzie drogą do kariery” realizowany w Zespole Szkół Nr 4 im. Jarosława Dąbrowskiego.