NASZA SZKOŁA

Nasza szkoła istnieje od 1946 roku, dlatego możemy poszczycić się długoletnimi tradycjami dydaktyczno-wychowawczymi.
W 2006 roku obchodziliśmy 60 lecie działalności edukacyjnej w środowisku lokalnym.
Swoim uczniom szkoła oferuje wysoki poziom nauczania dzięki wykwalifikowanej kadrze, dostępowi do pomocy naukowych, dobrym warunkom lokalowym i możliwości uczestniczenia w wybranych zajęciach pozalekcyjnych.
Samorząd Uczniowski ma znaczący wpływ na wydarzenia szkolne, organizuje liczne imprezy i zbiórki charytatywne, które stały się już tradycją szkoły.
W naszej szkole aktywnie działa Rzecznik Praw Ucznia a nasi uczniowie zawsze mogą liczyć na pomoc nauczycieli i pani pedagog.

W skład Zespołu Szkół Nr 4 wchodzą:

• warsztaty szkolne,
  • "Sokolnia" - sala gimnastyczna o długoletnich tradycjach sportowych wraz z przyległymi obiektami sportowymi.

Posiadamy:

• bibliotekę - szeroki wybór lektur,
  • czytelnię - dostępne encyklopedie, słowniki, aktualne i archiwalne czasopisma z różnych dziedzin,
  • sale komputerowe z dostępem do internetu,
  • pomieszczenia dydaktyczne wyposażone w pomoce naukowe do przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych,
  • gabinet dentystyczny,
  • gabinet pomocy przedlekarskiej.

Nasi uczniowie od wielu lat odnoszą sukcesy uczestnicząc i zajmując czołowe miejsca w olimpiadach ogólnopolskich i wojewódzkich min.:

• Ogólnopolska Olimpiada  Techniki Samochodowej,
  • "Euroelektra" Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej,
  • Olimpiada Wiedzy Technicznej,
  • Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny,
  • Międzyszkolny Konkurs Zawodowy "Rok przed dyplomem",
  • Konkurs "Polska w NATO",
  • Olimpiada Zdrowego Stylu Życia PCK,
  • Ogólnopolska Olimpiada Teologii Katolickiej,

oraz chętnie biorą udział w wielu innych konkursach przedmiotowych.

Swoim uczniom zapewniamy rozwój intelektualny i społeczny przez możliwość uczestniczenia w rożnych formach zajęć pozalekcyjnych.

• możliwość aktywnego uczestniczenia w życiu szkoły przez działalność w Samorządzie Uczniowskim,
  • pracę społeczną w radiowęźle szkolnym (którym opiekują się uczniowie),
  • zajęcia fakultatywne dla klas maturalnych,
  • naukę jazdy przygotowującą do uzyskania prawa jazdy kategorii B,
  • możliwość uczestniczenia w konkursach i olimpiadach na szczeblu szkolnym, międzyszkolnym, wojewódzkim i ogólnopolskim,
  • Szkolne Koło Teatralne i Koło Pięknego Języka,
  • Klub Turystyczno-Krajoznawczy,
  • Szkolne Koło Informatyczne,
  • Szkolne Koło Sportowe,
  • Szkolne Koło Astronomiczne,
  • Szkolny Klub Europejski,
  • SKS, TUKS "Sokół Mechanik".

Do tradycji szkolnych należą takie wydarzenia jak:

• Jasełka Szkolne,
  • Ferie z bezpiecznym Internetem,