PAMIĘTAMY

Przy Naszej szkole rośnie Dąb Katyński. Drzewko upamiętnia ofiary stalinowskiego terroru sprzed 75 lat skrytobójczo zamordowanych na „Golgocie Wschodu”. Podobnie jak w latach ubiegłych, 2 listopada delegacja szkoły (klasa III h) zapaliła znicze przed Dębem, upamiętniającym jedną z ofiar Katynia. Nasza szkoła z ponad 20 tysięcy zamordowanych, szczególnie pamięta o st. posterunkowym  MIECZYSŁAWIE  KATASZYŃSKIM Komendancie posterunku gminnego Policji Państwowej w Majdanie Górnym. Aresztowanym przez Sowietów jesienią 1939 r. i  zamordowanego w Miednoje. Pośmiertnie awansowanego przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego na stopień aspiranta.
Jak szczególnymi osobami były każda z wielotysięcznych ofiar katyńskich, tak szczególny jest nasz blisko pięcioletni dziś dąb. Rośnie tutaj, by wiadomość o tej tragicznej przeszłości zakorzeniona została wśród społeczności szkoły zakorzeniona tak „mocno, jak silne i mocne są dęby - symbole siły, męstwa, szlachetności i sławy...".

Zdjęcia i opracowanie o st.post. Mieczysławie Kataszyńskim przygotowane przez uczniów klasy IV „g” i III h