97 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 12 listopada Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i młodzież uczestniczyła w uroczystej akademii poświęconej 97 rocznicy odzyskania niepodległości. Odbyła się ona przed pomnikiem – płytą upamiętniającą pobyt Józefa Piłsudskiego w naszym mieście.
 

 


 
 
 


 

Przed uroczystością uczniowie klasy III h zapalili symboliczne znicze przed płytą oddając w ten sposób cześć, tym wszystkim którzy oddali życie na przestrzeni wieków, abyśmy mogli dzisiaj żyć w niepodległej Polsce. Następnie cała społeczność szkoły na czele z pocztem sztandarowym udała się na Siwą Dolinę, gdzie w marcu 1921 r. niekwestionowany twórca państwa polskiego Józef Piłsudski uczestniczył w uroczystościach patriotycznych. Po czym wysłuchano kilkunasto minutowego montażu słowno – muzycznego, który zakończyło wykonanie „Ciszy”  na trąbkach przez Angelikę Biela i Marcina Karwańskiego.

 

 
 
 
 

 

 
 
 
 

 W akademii wzięli udział: Mateusz Osmoła (kl.Ib), Błażej Kawa, Dawid Borowski, Aleksander Pakosik, Paweł Koper, Szymon Smoliński (wszyscy kl.Ig), Angelika Biela i Mariola Młynarczyk (obie kl. Ih), Michał Kuźniarski, Krystian Greszata, Jakub Malinowski, Paweł Sak, Michał Kopiec, Kamil Kominiarczyk (wszyscy kl. IIa), Wojciech Pukaluk (IIc), Jakub Marguła, Daniel Szopa, Karol Sikora (kl.IIk), Michał Muzyczuk (kl.IIIc), Natalia Traczyk, Karolina Głuszek, Monika Mazur (wszystkie kl.IIIk), Marcin Karwański (kl.IVk) i Wojciech Murzacz (IVg). Całość przygotowała p. Bożena Michalska, oprawę muzyczną p. Andrzej Bulicz, referat – p. Robert Czyż, nad częścią techniczną czuwał p. Robert Sieradzki.

 

Zdjęcia i referaty uczniów
Pamięć o Piłsudskim
Piłsudski w Tomaszowie Lubelskim