MISTRZOSTWA POLSKI W WYCISKANIU SZTANGI

12 maja odbyły się w Pruszkowie Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc do lat 17.
Uczeń klasy Ig Jan Pastuszek zajął w nich I miejsce.

Gratulujemy!!!

WOJEWÓDZKA LICEALIADA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Bardzo podobnie, do zawodów rejonowych, przebiegała rywalizacja podczas Wojewódzkiej Licealiady w Bigach Przełajowych, rozegranej na tomaszowskich trasach biegowych Siwej Doliny w dniu 03.04.2019 roku. Od startu do mety prowadził Robert Wiatryk, pozostawiając daleko w tyle ponad 60 zawodników reperezntujących wszystkie szkoły średnie z województwa lubelskiego. Robert jest uczniem klasy III h i od kilku lat trenuje u pana Tomasza Wawrzusiszyna, stale poprawiając swoje rekordy życiowe. W zawodach rejonowych, obok nowego Mistrza Województwa z Mechanika, naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Dorosz klasa II a, Bartłomiej Skabluk klasa IV h, Michał Sołtysiak klasa II k i Patryk Ciećko klasa I h.
Zawodników skutecznie zmobilizowali: Małgorzata Turowska i Mirosław Drzewosz.

DRUGIE MIEJSCE MECHANIKA W PIŁCE SIATKOWEJ

05 marca 2019 r. w hali sportowej ZS Nr 2  w Hrubieszowie odbyła się Licealiada rejonowa w piłce siatkowej chłopców. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym a najlepszą drużyną okazali się   gospodarze z liceum Staszica wygrywając z Rolniczakiem z Zamościa i Mechanikiem po 2:0. W meczu o drugie miejsce Mechanik  pewnie pokonał  Rolniczaka 2:0.

Szkołę reprezentowali: Hejzner Samuel 4k, Radwański Piotr 4k, Lewandowski Radosław 4k, Trynda Szymon 4k, Kotowicz Bartłomiej 4k, Neć Artur 4k, Wandiuk  Paweł 4k, Skabluk Bartłomiej  4h , Malec Maciej 1k, Kotowicz Kamil 2g, Byś  Mikołaj 1h, Korga Jakub 1k.

REJONOWA LICEALIADA W TENISIE STOŁOWYM

Tym razem Rejonowa Licealiada w Tenisie Stołowym odbyła się w Werbkowicach, gdzie na bardzo okazałej  hali rozstawiono 16 stołów.  W dniu 31.01.2019 do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn, po 2 z każdego powiatu. Warto podkreślić, że przy bardzo wyrównanej  rywalizacji często pojedyncze piłki decydowały o wyniku końcowym. Naszą szkołę reprezentował  Rafał Biszczanik z klasy II k i Daniel Mroczkowski z IV h. Po wygraniu  (3 do 2) z uczniami I LO w Zamościu w kolejnym pojedynku, o wejście do finału, przegrywamy z ZS 2 Hrubieszów (1 do 3). Nasze IV miejsce to efekt wygrania z ZS 3 Tomaszów (3 do 0) i przegrania z ZSP 3 Zamość (2 do 3).

POWIATOWA LICEALIADA W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM

Po raz kolejny, Powiatowa Liceliada w Drużynowym Tenisie Stołowym, odbyła się w hali sportowej naszej szkoły. Bazując na wyposażeniu Tomaszowskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokół Mechanik”, odbyła się sportowa rywalizacja wszystkich tomaszowskich szkół średnich. W dniu 23 stycznia 2019 roku, podopieczni Artura Rachańskiego: Rafał Biszczanik kl. II k i Daniel Mroczkowski kl. IV k, wygrali wszystkie mecze i awansowali do rozgrywek rejonowych.

Wyniki chłopców:

1. ZS nr 4 „Mechanik”,
  2. ZS nr 3 „Budowlanka”,
  3. ZS nr 1 „Ogólniak”,
  4. ZS nr 2 „Ekonomik,
  5. ZDZ Tomaszów Lub.

POWIATOWA LICEALIADA W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

22 stycznia 2019 r. w hali sportowej ZS Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim odbyła się Licealiada powiatowa w piłce siatkowej chłopców. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym a najlepszą drużyną okazała się reprezentacja  ZS Nr 4 wygrywając wszystkie mecze, drugie miejsce zajął ZS Nr 1, trzecie ZS Nr 2 a czwarte ZS Nr 3.

Szkołę reprezentowali:

• Hejzner Samuel 4k,