ŚWIĘTA I NOWY ROK BLISKO A TUKS NADAL AKTYWNIE

Dla działającego od kilkunastu lat, przy Zespole Szkół Techniczno – Motoryzacyjnych, Tomaszowskiego Uczniowskiego  Klubu  Sportowego „Sokół Mechanik,  ostatnie tygodnie to okres  bardzo wytężonej działalności.
Pod koniec listopada, z udziałem burmistrza pana Wojciecha Żukowskiego i członka Rady Powiatu, pana Jacka Pawłuckiego, dokonaliśmy oficjalnego wdrożenia robota treningowego do zajęć szkoleniowych. Przy okazji po raz XII rozpoczęliśmy rozgrywki  Amatorskiej  Międzywojewódzkiej Ligi Tenisa Stołowego.
W dniu 12 grudnia 2019 roku przeprowadziliśmy po raz XVIII, Mistrzostwa Powiatu Tomaszowskiego Dzieci i Młodzieży o Puchar Starosty. W zawodach tych czołowe lokaty zajęli  uczniowie trenujący w naszym klubie.  Na uwagę zasługuje też  bardzo dobry występ uczniów  ZSTM.
Już w najbliższą sobotę TUKS „Sokół Mechanik” jest organizatorem Wojewódzkich Eliminacji do Mistrzostw Polski, na które zapraszamy do hali sportowej I LO w Tomaszowie Lubelskim.

Komunikat  końcowy  z  turnieju


Szkoła Podstawowa, dziewczęta

  1. Weronika    Kmiecik    SP Machnów Nowy
  2. Magdalena    Brodowska    SP Bełżec
  3. Martyna    Winiarczyk    SP Machnów Nowy

Szkoła Podstawowa, chłopcy

  1. Paweł    Okruch    SP Narol             (TUKS „Sokół Mechanik”)
  2. Igor    Gwiazdowski    SP 2 Tomaszów Lub.         (TUKS „Sokół Mechanik”)
  3. Eryk    Putkowski    SP Jarczów

Szkoła średnia, dziewczęta

  1. Małgorzata    Górska    ZSTM Tomaszów Lub.
  2. Julia    Dużyńska    II LO Tomaszów Lub.
  3. Weronika    Szczerba    II LO Tomaszów Lub.
  4. Emilia    Rejman    ZSTM Tomaszów Lub.

Szkoła średnia, chłopcy

  1. Adrian    Okruch    ZS Oleszyce             (TUKS „Sokół Mechanik”)
  2. Rafał    Biszczanik    ZSTM Tomaszów Lub.     (TUKS „Sokół Mechanik”)
  3. Krystian    Czop    II LO Tomaszów Lub.         (TUKS „Sokół Mechanik”)
  4. Maciej        Malec        ZSTM Tomaszów Lub.

MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM

Wyniki Mistrzostw Zespołu Szkół Techniczno-Motoryzacyjnych w  Tomaszowie Lubelskim w tenisie stołowym rozegranych w dniu 22.11.2019r.

Dziewczęta:
1. Małgorzata Górska 1h
2. Emilia Rejman 1h
3. Patrycja Smolińska 3b
4. Julia Kurdziel  3b
5. Wioletta Sądej 2h
6. Sylwia Semczyszyn 2h
7. Julia Chanas  1e

Chłopcy:
1. Rafał  Biszczanik 3k,
2. Maciej Malec 2k,
3. Konrad Kowalski 1l,
4. Mateusz Górski 3a,
5-6. Dominik Kisiel 3a,  Jakub Klimczuk 1h,
7-8. Krystian  Smoluch 2b,   Marcin Wybranowski 2a,
9-12. Patryk Puźniak2g, Mario Radomski 3k, Patryk Rachański 2c, Jakub Sienkiel 1s,
13-16. Kamil Frąc 3k, Hubert Łukowski 2c, Jakub Stempka 2a, Patryk Palak 2b,
17-24. Mateusz Iwaniur 3a(vo), Piotr Rogulski 3h, Przemysław Kukiełak 1m, Wojciech Mazurek 2k, Krystian Pilipiec 1l,  Piotr Grela 2h, Krystian Majdanik 3g, Jakub Ważny 1m
25-32. Paweł Zięba 4k, Piotr Szymani 2g,  Bartek Żurakowski 4k, Wiktor Kuzdra 3h, Mateusz Zając 1s, Szymon Harbuz 2g, Paweł Czapliński 3b, Patryk Ciećko 2h,
33-41. Wojciech  Biszczad 4k, Paweł Koper 1s, Michał Sołtysiak 3k, Jakub Kielar 2k, Remigiusz Chmielowski 2g, Krystian  Dobrowolski 3g, Szymon Marek 1s , Paweł Cymbała 4k, Michał Mielniczuk 3h.  

Zawody przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego, a sędzią głównym był Artur Rachański.
Zwycięzcom gratulujemy !!!

ROBERT WIATRZYK MISTRZEM WOJEWÓDZTWA

W dniu 17 października 2019 roku uczniowie ZSTM Robert Wiatrzyk i Maciej Wojciech Malec zostali uhonorowani przez dyrektora ZSTM pana Janusza Jońca nagrodą finansową za szczególne osiągnięcia sportowe.
Uczniowie ci reprezentowali szkołę podczas zawodów Indywidualnej Ligi Lekkoatletycznej na etapie rejonowym i uzyskali awans do etapu wojewódzkiego w którym Robert Wiatrzyk wywalczył pierwsze miejsce w biegu na dystansie 1500 m.
Do zawodów uczniów przygotowywały p. Monika Iwanicka-Górnik i p. Małgorzata Turowska.
Wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy.

 

MISTRZOSTWA POLSKI W TENISIE STOŁOWYM

W dniach 4-6.X.2019 r. rozegrane zostały w Łodzi XXIX Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w Tenisie Stołowym oraz XVIII Drużynowe Mistrzostwa Polski.

  • I miejsce - Artur  Rachański w kategorii 51-60 lat
  • II miejsce drużyna województwa lubelskiego w składzie: Marcin Grzyb, Krzysztof Barszcz, Artur Rachański.

Gratulujemy!!!

MISTRZOSTWA POLSKI W WYCISKANIU SZTANGI

12 maja odbyły się w Pruszkowie Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc do lat 17.
Uczeń klasy Ig Jan Pastuszek zajął w nich I miejsce.


Gratulujemy!!!

WOJEWÓDZKA LICEALIADA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Bardzo podobnie, do zawodów rejonowych, przebiegała rywalizacja podczas Wojewódzkiej Licealiady w Bigach Przełajowych, rozegranej na tomaszowskich trasach biegowych Siwej Doliny w dniu 03.04.2019 roku. Od startu do mety prowadził Robert Wiatryk, pozostawiając daleko w tyle ponad 60 zawodników reperezntujących wszystkie szkoły średnie z województwa lubelskiego. Robert jest uczniem klasy III h i od kilku lat trenuje u pana Tomasza Wawrzusiszyna, stale poprawiając swoje rekordy życiowe. W zawodach rejonowych, obok nowego Mistrza Województwa z Mechanika, naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Dorosz klasa II a, Bartłomiej Skabluk klasa IV h, Michał Sołtysiak klasa II k i Patryk Ciećko klasa I h.
Zawodników skutecznie zmobilizowali: Małgorzata Turowska i Mirosław Drzewosz.