HALOWY TURNIEJ CHŁOPCÓW O PUCHAR STAROSTY TOMASZOWSKIEGO

W środę 04.03.2020 roku w hali II LO w Tomaszowie Lubelskim odbył się turniej halowej piłki nożnej chłopców o Puchar Starosty Tomaszowskiego. Rozgrywki toczyły się w dwóch grupach 3-zespołowych.

W pierwszej grupie rywalizowały zespoły z Ogólniaka, Budowlanki i III liceum z Zamościa, natomiast w drugiej grupie Mechanik po pokonaniu RCEZ z Biłgoraja 3:1 i porażce z Ekonomikiem 1:2 w ćwierćfinale pokonał Budowlankę 3:2. W meczu finałowym Mechanik wygrał z III liceum z Zamościa po rzutach karnych 2:1, w normalnym czasie gry 0:0. Królem strzelców został Adam Wlaź.

Szkołę reprezentowali: Łukasz Skiba 1k, Adam Wlaź 3a, Maciej Szewc 3a, Mateusz Kurzępa 1g, Dawid Pabiś 1m, Bartosz Romaniszyn 1m, Jakub Ważny 1m, Maksymilian Kędzierawski 1l, Bartosz Wołoszyn 1l, Jakub Buczak 1d, Mikołaj Słotwiński 1l.

HALOWY TURNIEJ DZIEWCZĄT O PUCHAR STAROSTY TOMASZOWSKIEGO

W dniu 03.03.2020 roku w hali II LO w Tomaszowie Lubelskim odbył się turniej halowej piłki nożnej dziewcząt szkół średnich o Puchar Starosty Tomaszowskiego. Rywalizowano w systemie ,,każdy z każdym”.  Nasz zespół uplasował się na III miejscu tych rozgrywek.

Klasyfikacja końcowa:

• I miejsce- II LO
  • II miejsce-I LO
  • III miejsce- ZSTM
  • IV miejsce- ZSTZ

Naszą szkołę reprezentowały: Pakuła Magda (kapitan), Buczak Kinga, Skóra Gabriela, Semczyszyn Sylwia, Luchowska Aurelia, Gmitrowicz, Klaudia, Dudzińska Maja, Surmacz Kamila, Lisowska Kamila, Żuk Anna. Opiekunem podczas zawodów był Kiszczuk Mateusz.

REJONOWA LICEALIADA CHŁOPCÓW W PIŁCE SIATKOWEJ

W środę 26.02.2020 roku w hali I LO w Tomaszowie Lubelskim odbyła się Rejonowa Licealiada chłopców w piłce siatkowej. Rozgrywki toczyły się na dwóch grupach do dwóch wygranych setów.
W pierwszej grupie rywalizowały zespoły z Ogólniaka, Ekonomika i Łaszczowa, natomiast w drugiej grupie Mechanik rywalizował z Budowlanką ulegając w setach 0 : 2. W meczu o trzecie miejsce Mechanik pokonał Ogólniak 2 : 0.

Szkołę reprezentowali: Przednowek Szymon 4h, Forlański Paweł 4h, Frąc Kamil 3k, Korga Jakub 2k, Malec Maciej 2k, Radwański Bartłomiej 1s, Sienkiel Jakub 1s, Kurzępa Mateusz 1g, Kowalski Konrad 1l.

REJONOWA LICEALIADA DZIEWCZĄT W PIŁCE SIATKOWEJ

W poniedziałek 24.02.2020 roku w hali I LO w Tomaszowie Lubelskim odbyła się Rejonowa Licealiada dziewcząt w Piłce Siatkowej. Rozgrywki toczyły się na dwóch boiskach w systemie gry ,,każdy z każdym” do 2 wygranych setów. W zmaganiach brały udział 4 zespoły. W wyniku zaciętej rywalizacji padły następujące wyniki naszej drużyny: 2:0 I LO-ZSTM,  2:0 ZSTZ-ZSTM, 2:1 ZSTM- II LO.
Drużyny zajęły następujące miejsca:

• I miejsce - I LO
  • II miejsce - ZSTZ
  • III miejsce - ZSTM
  • IV miejsce - II LO

Nasza drużyna dziewcząt w składzie: Grądz Edyta (kapitan), Dembicka Lidia, Luchowska Autelia, Buczak Kinga, Mróz Diana, Muzyczuk Dominika, Piotrowicz Martyna, Smolińska Paulina, Gmitrowicz Klaudia oraz Surmacz Kamila zajęły III miejsce.
Opiekunem młodzieży była Ewelina Pleskacz.

REJONOWA LICEALIADA W TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW

W dniu 05.02.2020 r w hali I LO w Hrubieszowie odbyła się Rejonowa Licealiada w Tenisie Stołowym chłopców. Turniej rozgrywany był w systemie do dwóch przegranych meczów. Pierwszym przeciwnikiem był zespół I LO w Krasnymstawie z którymi to nasi zawodnicy wygrali.
Kolejnym rywalem była drużyna gospodarzy czyli I LO w Hrubieszowie. Po bardzo zaciętej grze udało się przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść co otworzyło nam szansę gry o I miejsce w turnieju a także otrzymanie przepustki gry w finale wojewódzkim. Po trudnym meczu lepsze okazało się III LO Zamość, a w meczu o II miejsce przegraliśmy z ZSP 3 Zamość.
Ostatecznie nasza szkoła zajęła bardzo wysokie III miejsce. Uczniowie reprezentujący szkołę: Rafal Biszczanik, Maciej Malec, Konrad Kowalski.
Opiekunem podczas wyjazdu był Mateusz Kiszczuk

ŚWIĘTA I NOWY ROK BLISKO A TUKS NADAL AKTYWNIE

Dla działającego od kilkunastu lat, przy Zespole Szkół Techniczno – Motoryzacyjnych, Tomaszowskiego Uczniowskiego  Klubu  Sportowego „Sokół Mechanik,  ostatnie tygodnie to okres  bardzo wytężonej działalności.
Pod koniec listopada, z udziałem burmistrza pana Wojciecha Żukowskiego i członka Rady Powiatu, pana Jacka Pawłuckiego, dokonaliśmy oficjalnego wdrożenia robota treningowego do zajęć szkoleniowych. Przy okazji po raz XII rozpoczęliśmy rozgrywki  Amatorskiej  Międzywojewódzkiej Ligi Tenisa Stołowego.
W dniu 12 grudnia 2019 roku przeprowadziliśmy po raz XVIII, Mistrzostwa Powiatu Tomaszowskiego Dzieci i Młodzieży o Puchar Starosty. W zawodach tych czołowe lokaty zajęli  uczniowie trenujący w naszym klubie.  Na uwagę zasługuje też  bardzo dobry występ uczniów  ZSTM.
Już w najbliższą sobotę TUKS „Sokół Mechanik” jest organizatorem Wojewódzkich Eliminacji do Mistrzostw Polski, na które zapraszamy do hali sportowej I LO w Tomaszowie Lubelskim.

Komunikat  końcowy  z  turnieju

Szkoła Podstawowa, dziewczęta

1. Weronika    Kmiecik    SP Machnów Nowy
  2. Magdalena    Brodowska    SP Bełżec
  3. Martyna    Winiarczyk    SP Machnów Nowy

Szkoła Podstawowa, chłopcy

1. Paweł    Okruch    SP Narol             (TUKS „Sokół Mechanik”)
  2. Igor    Gwiazdowski    SP 2 Tomaszów Lub.         (TUKS „Sokół Mechanik”)
  3. Eryk    Putkowski    SP Jarczów

Szkoła średnia, dziewczęta

1. Małgorzata    Górska    ZSTM Tomaszów Lub.
  2. Julia    Dużyńska    II LO Tomaszów Lub.
  3. Weronika    Szczerba    II LO Tomaszów Lub.
  4. Emilia    Rejman    ZSTM Tomaszów Lub.

Szkoła średnia, chłopcy

1. Adrian    Okruch    ZS Oleszyce             (TUKS „Sokół Mechanik”)
  2. Rafał    Biszczanik    ZSTM Tomaszów Lub.     (TUKS „Sokół Mechanik”)
  3. Krystian    Czop    II LO Tomaszów Lub.         (TUKS „Sokół Mechanik”)
  4. Maciej        Malec        ZSTM Tomaszów Lub.