ROBERT WIATRZYK MISTRZEM WOJEWÓDZTWA

W dniu 17 października 2019 roku uczniowie ZSTM Robert Wiatrzyk i Maciej Wojciech Malec zostali uhonorowani przez dyrektora ZSTM pana Janusza Jońca nagrodą finansową za szczególne osiągnięcia sportowe.
Uczniowie ci reprezentowali szkołę podczas zawodów Indywidualnej Ligi Lekkoatletycznej na etapie rejonowym i uzyskali awans do etapu wojewódzkiego w którym Robert Wiatrzyk wywalczył pierwsze miejsce w biegu na dystansie 1500 m.
Do zawodów uczniów przygotowywały p. Monika Iwanicka-Górnik i p. Małgorzata Turowska.
Wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy.

MISTRZOSTWA POLSKI W TENISIE STOŁOWYM

W dniach 4-6.X.2019 r. rozegrane zostały w Łodzi XXIX Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w Tenisie Stołowym oraz XVIII Drużynowe Mistrzostwa Polski.

• I miejsce - Artur  Rachański w kategorii 51-60 lat
  • II miejsce drużyna województwa lubelskiego w składzie: Marcin Grzyb, Krzysztof Barszcz, Artur Rachański.

Gratulujemy!!!

MISTRZOSTWA POLSKI W WYCISKANIU SZTANGI

12 maja odbyły się w Pruszkowie Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc do lat 17.
Uczeń klasy Ig Jan Pastuszek zajął w nich I miejsce.

Gratulujemy!!!

WOJEWÓDZKA LICEALIADA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Bardzo podobnie, do zawodów rejonowych, przebiegała rywalizacja podczas Wojewódzkiej Licealiady w Bigach Przełajowych, rozegranej na tomaszowskich trasach biegowych Siwej Doliny w dniu 03.04.2019 roku. Od startu do mety prowadził Robert Wiatryk, pozostawiając daleko w tyle ponad 60 zawodników reperezntujących wszystkie szkoły średnie z województwa lubelskiego. Robert jest uczniem klasy III h i od kilku lat trenuje u pana Tomasza Wawrzusiszyna, stale poprawiając swoje rekordy życiowe. W zawodach rejonowych, obok nowego Mistrza Województwa z Mechanika, naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Dorosz klasa II a, Bartłomiej Skabluk klasa IV h, Michał Sołtysiak klasa II k i Patryk Ciećko klasa I h.
Zawodników skutecznie zmobilizowali: Małgorzata Turowska i Mirosław Drzewosz.

DRUGIE MIEJSCE MECHANIKA W PIŁCE SIATKOWEJ

05 marca 2019 r. w hali sportowej ZS Nr 2  w Hrubieszowie odbyła się Licealiada rejonowa w piłce siatkowej chłopców. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym a najlepszą drużyną okazali się   gospodarze z liceum Staszica wygrywając z Rolniczakiem z Zamościa i Mechanikiem po 2:0. W meczu o drugie miejsce Mechanik  pewnie pokonał  Rolniczaka 2:0.

Szkołę reprezentowali: Hejzner Samuel 4k, Radwański Piotr 4k, Lewandowski Radosław 4k, Trynda Szymon 4k, Kotowicz Bartłomiej 4k, Neć Artur 4k, Wandiuk  Paweł 4k, Skabluk Bartłomiej  4h , Malec Maciej 1k, Kotowicz Kamil 2g, Byś  Mikołaj 1h, Korga Jakub 1k.

REJONOWA LICEALIADA W TENISIE STOŁOWYM

Tym razem Rejonowa Licealiada w Tenisie Stołowym odbyła się w Werbkowicach, gdzie na bardzo okazałej  hali rozstawiono 16 stołów.  W dniu 31.01.2019 do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn, po 2 z każdego powiatu. Warto podkreślić, że przy bardzo wyrównanej  rywalizacji często pojedyncze piłki decydowały o wyniku końcowym. Naszą szkołę reprezentował  Rafał Biszczanik z klasy II k i Daniel Mroczkowski z IV h. Po wygraniu  (3 do 2) z uczniami I LO w Zamościu w kolejnym pojedynku, o wejście do finału, przegrywamy z ZS 2 Hrubieszów (1 do 3). Nasze IV miejsce to efekt wygrania z ZS 3 Tomaszów (3 do 0) i przegrania z ZSP 3 Zamość (2 do 3).