SZKOLNY KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ

W dniach 19-29.03.2021 r. zorganizowano w Zespole Szkół Techniczno-Motoryzacyjnych Szkolny Konkurs na Najpiękniejszą Pisankę Wielkanocną. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i przesłanie prac. Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wykazali się kreatywnością i  talentem plastycznym. Wszystkie prace charakteryzują się oryginalnością wykonania i  wymagały niewątpliwie cierpliwości oraz dużego nakładu pracy i czasu.
Komisja Konkursowa wyróżniła prace: Wiktor Sokołowski klasa 1l, Dawid Margol klasa 4k, Bartłomiej Surowiec klasa 1c, Sandra Mandziuk klasa 1l, Kamila Rybińska klasa 4h, Michał Sołtysiak klasa 4k,  Adrian Szaruga klasa 1c oraz Aleksy Wiatrzyk klasa 1c. Dyplomy zostaną wręczone laureatom konkursu, gdy wrócimy do szkoły.

 

Aby zobaczyć prace kliknij w obrazek powyżej lub w link: https://view.genial.ly/606379f0d70c4f0d4151ba33/interactive-content-konkurs-rozstrzygniety

KOMUNIKAT

Dyrektor Zespołu Szkół Techniczno – Motoryzacyjnych informuje, że od 26 października 2020 roku (poniedziałek), wszystkie zajęcia, w tym zajęcia praktyczne, odbywać się będą w systemie zdalnym. Na podstawie art. 15 f specustawy z dn. 2 marca 2020 r. zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy u pracodawców są uczniowie klas wielozawodowych.

 

Janusz Joniec

KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY

W związku z zagrożeniem Covid-19 od jutra tj. 23.09.2020 r. do 2.10.2020 r. włącznie przechodzimy na nauczanie zdalne.
Wszyscy uczniowie otrzymają na pocztę dziennika elektronicznego Regulamin Zdalnego Nauczania - proszę bezwzględnie stosować się do regulaminu.

WYWIADÓWKA DLA KLAS MATURALNYCH

Informujemy, że zaplanowana na dzień 19 marca 2020 roku wywiadówka dla klas maturalnych ze względu na zagrożenie epidemiologiczne nie odbędzie się.

POLIGON SZKOLENIOWY W KRASNOBRODZIE

27 lutego br w Krasnobrodzie odbyło się spotkanie w ramach zawartych porozumień o współpracy pomiędzy PGE Dystrybucja S.A Oddział Zamość a naszą szkołą. Na spotkaniu zostały przedstawione referaty na temat nowych technologii w pracach pod napięciem oraz informacje o bezpieczeństwie pracy pracowników. Druga część spotkania odbyła się na poligonie prac pod napięciem w Krasnobrodzie gdzie omówiono stanowiska szkoleniowe na poligonie oraz zostały zaprezentowane pokazy szkolących się pracowników. W spotkaniu wzięli udział m.in: Tomasz Zieliński Poseł na Sejm RP, Monika Żur Dyrektor Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu, Andrzej Olborski Dyrektor Generalny PGE Dystrybucja S.A Oddział Zamość, Henryk Karwan Starosta Tomaszowski, uczniowie klas patronackich oraz ich nauczyciele.

SZKOLENIA UDT

W dniach 19 września 2017 r. i 19 października 2017 r. w naszej szkole odbyły się szkolenia na temat: „Bezpieczna eksploatacja dźwigników (podnośników) pojazdów” przeprowadzone przez Marka Hołownia i Andrzeja Skałeckiego z Urzędu Dozoru Technicznego Oddział Lublin.
Uczniowie klasy trzeciej i czwartej klasy Technikum- technik pojazdów samochodowych oraz klasy trzeciej Zasadniczej Szkoły Zawodowej – elektromechanik pojazdów samochodowych zostali zapoznani z zagadnieniami dozoru technicznego, rodzajem urządzeń technicznych podlegających pod UDT oraz zasadami bezpiecznej eksploatacji dźwigników.
Panom  z Urzędu Dozoru Technicznego dziękujemy za przekazaną wiedzę i uwagi dotyczące bezpieczeństwa przy użytkowaniu podnośników – podstawowego wyposażenia warsztatu samochodowego.