INFORMACJE O REALIZACJI PROJEKTU

Projekt Atrakcyjne kształcenie zawodowe w Tomaszowie Lubelskim współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, działanie 12.4 kształcenie zawodowe.
Okres realizacji projektu: 1. 06. 2019 – 31. 12. 2021 r.
W maju rozpoczęła się realizacja szkoleń dla uczniów:

1. Inżynieria projektowania komputerowego CAD 2D i 3D – 1 grupa 10 UP – szkolenie ukończone, wszyscy uczestnicy szkolenia pomyślnie zdali egzamin, do przeszkolenia pozostała jedna 10 osobowa grupa UP.
  2. Operator wózków jezdniowych podnośnikowych – 50 UP – ukończyło szkolenie
  3. Programowanie robotów przemysłowych – kurs podstawowy 10 UP – wszyscy przystępujący pomyślnie zdali egzamin.
  4. Podstawy techniki światłowodowej – 10 UP – wszyscy przystępujący pomyślnie zdali egzamin.
  5. Kurs spawacz 111 (MMA) – 10 UP – kurs zakończony, egzamin został przeprowadzony 15 lipca.
  6. Kurs spawacz 135 (MAG) – 10 UP – kurs zakończony, egzamin został przeprowadzony 15 lipca.

W drugiej połowie sierpnia zaplanowane jest szkolenie dla 10 osobowej grupy uczniów: kurs spawacz 131 MIG.
Na początku lipca zrealizowane zostało  szkolenie dla nauczycieli: Warsztaty pomiarów elektrycznych SONEL.
Szkolenie: Obsługa programu edukacyjnego CAM zaplanowana została na wrzesień 2021.

KURS NA PRAWO JAZDY KAT. B

06. 02. 2021 czwarta grupa rozpoczęła kurs prawa jazdy kat. B., po zakończeniu zajęć teoretycznych od 15 lutego UP będą umawiać się na zajęcia praktyczne nauki jazdy z A. Hawryluk, R. Piwowarskim i L. Wiśniewskim.
Pięcioro uczestników umówiło się na egzamin – pierwsze podejście opłacone z projektu – pozostała piątka po zakończeniu jazdy i pomyślnym zdaniu egzaminu wewnętrznego przystąpi do egzaminu w WORD.

WAKACYJNE STAŻE

Uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Motoryzacyjnych realizują staż w ramach projektu „Atrakcyjne kształcenie zawodowe w Tomaszowie Lubelskim”. W  stażu uczestniczą uczniowie kształcący się w zawodach: operator obrabiarek skrawających, mechanik pojazdów samochodowych, kierowca mechanik, elektromechanik pojazdów samochodowych, technik mechanik, technik elektryk, technik pojazdów samochodowych, technik logistyk.