JAKUB DAROMCHWAŁ SREBRNYM MEDALISTĄ MISTRZOSTW ŚWIATA W SUMO

 


Uczeń Zespołu Szkół Nr4 Jakub Darmochwał podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Sumo w Osace (Japonia) wywalczył tytuł Wicemistrza Świata w kategorii do 80 kilogramów.
W fazie eliminacyjnej, przeprowadzonej w dniach 26.08 – 1.09.2015, Jakub Darmochał miał za przeciwników sumoków z Brazylii, Białorusi, Finlandii, Węgier, Ukrainy, Japonii, Australii, Rosji i Mongolii. Wygrał wszystkie swoje pojedynki, ale w finale nieznacznie uległ utytułowanemu Bassanowi Batkarowi z Rosji.

Jakub jest aktualnym mistrzem Europy i wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski i Europy. Jest zawodnikiem Miejskiego Klubu Sportowego „Pogoń” Tyszowce, trenowanym pod kierunkiem Daniela Chwastka. Współpracuje również z Bogusławem Daniłowiczem z "Agrosu" i trenerem kadry narodowej Markiem Koniecznym.

W imieniu zawodnika dziękujemy wszystkim sponsorom, osobom  prywatnym i firmom, którzy przyczynili się do sukcesu Jakuba, w szczególności: Dyrekcji Zespołu Szkół Nr 4 w Tomaszowie Lubelskim, firmie RST „Roztocze” R. Rak w Tomaszowie Lubelskim, firmie „PRAKTIBUD” A.  Gwizdała w Tomaszowie Lubelskim, firmie "Natura" A Biszczanik, A.
Biszczanik M Biszczanik S Biszczanik Spółka Jawna" w Bełżcu.
Sukces Jakuba jest powodem do dumy dla naszej szkoły.

Gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć.


 
Gratulujemy.